X
تبلیغات
وب سایت های برتر خارجی برای یادگیری آنلاین و رایگان پیانو

بنا به دلایلی، هر زمان که برای موضوع آنلاین رایگانی جستجو می‌کنید، با سایت‌هایی که فقط برای جمع آوری آدرس‌های ایمیل یا برای فروش یک محصول ساخته شده‌اند، مواجه می شوید. این قضیه به خصوص برای سایت‌هایی که درس‌های آموزش رایگان پیانو را پیشنهاد می‌دهند، صادق است. متأسفانه، تقریبا ۹۰ درصد وب سراچه‌ها با عنوان “دروس رایگان پیانو” فقط یک یا دو درس بسیار ساده و پایه ای ارائه می‌دهند. چگونگی جلوگیری از ایمیل های فیشینگ در جیمیل با یک ترفند. یک ترفند زیرکانه برای کاربران Gmail وجود دارد که می‌توانند از هر نوع ایمیل فیشینگی جلوگیری کنند. در اینجا روش استفاده از آن ذکر شده است.

در نهایت، این وب سایت ها از شما می‌خواهند که برای دسترسی به همه دروس آموزش پیانو مبلغی را پرداخت کنید. خوشبختانه، وب سایت‌های قانونی ای وجود دارند که آموزش رایگان پیانو را ارائه می‌دهند. وب سایت MakeUseOf همیشه تعدادی از بهترین منابع برای آموزش موسیقی را پیشنهاد می‌دهد، مانند سایت Joel که شامل برنامه‌های رایگان برای یادگیری گیتار است. برای یادگیری نواختن پیانو، به خوانندگان MUO 5 وب سایت آنلاین آموزش رایگان پیانو را طبق لیستی که در ادامه آمده است، پیشنهاد می‌کنم.

این مطلب در ادامه آموزش های کاربردی پیانو می باشد.
۵ سایت برتر برای یادگیری آنلاین پیانو

چند سال پیش، ما از کوچک‌ترین دخترمان خواستیم که نواختن پیانو را یاد بگیرد. برای اینکه از تابستان و قبل از بازگشایی مدرسه شروع کند، من تصمیم گرفتم که وب سایت‌هایی برای آموزش آنلاین پیانو پیدا کنم. این لیست را حتما ببینید. این وب سایت ها بر اساس معیارهای زیر تعیین شده اند:

  • سطح کيفيت و مهارت موسيقایي نويسنده وب سایت
  • هدف وب سایت – آیا هدف آن فقط فروش چیزی به شما است یا واقعاً در مورد نواختن پیانو به شما آموزش می‌دهد؟
  • فنّاوری – آیا برنامه‌های فلش یا جاوایی وجود دارد که امکان نواختن موسیقی بر اساس درسی که آموخته‌اید را فراهم کند؟

با استفاده از این معیارها، توانستم پنج وب سایت آموزشی بسیار مفید و باکیفیت بالا را انتخاب کنم به‌طوری که هر کسی بتواند از آن‌ها برای یادگیری نواختن پیانو استفاده کند.

وب سایت Zebra Keys 

Zebra Keys احتمالاً یکی از بهترین سایت‌های آموزش پیانو است. هر یک از درس‌ها به‌طور حرفه‌ای نوشته شده و به‌طور واضح در سایت قرار گرفته به‌طوری که دنبال کردن آن‌ها بسیار ساده است. از همه بهتر، یک صفحه کلید پیانو تعاملی درست متناسب با عنوان درس ایجاد شده است تا بتوانید مطالبی را که به‌طور مستقیم در هر درس یاد می‌گیرید، تمرین کنید.

هر کلید به‌وضوح مشخص شده است و حرف مربوط به هر نت در زیر کلید نشان داده شده که یادگیری اینکه هر نت با چه کلیدی متناسب است را بسیار ساده می‌کند. زمانی که چند درس را آموختید و خواستید که دست خود را در نواختن یک آهنگ محک بزنید، Zebra Keys یک صفحه کلید مجازی به نامZ-Board V3.1 دارد که تمامی نت‌ها و آکوردها روی آن نمایش داده شده‌اند.

نکته جالب و مهم! آموزش رایگان نت های پیانو و کیبورد به صورت تصویری

این صفحه کلید باعث می‌شود که نواختن آهنگ در ابتدا بسیار ساده شود زیرا مجبور نیستید که جای صحیح نت‌ها را به یاد آورید. اگرچه این قابلیت سرگرم کننده است اما مفیدترین و تاثیرگذازترین ابزار در وب سایت Zebra Keys لیست ابزار “مربی” است که می‌تواند با بخش‌های مشخص به افرادی که در حال یادگیری پیانو هستند برای درک موسیقی کمک کند.

مثال فوق یک “مربی نت” تعاملی است که شامل سایر امکانات وب ازجمله مربی کیبورد ، مربی گوش وقفه‌ای (interval ear trainer)، مربی گوش وزنی (interval ear trainer) و مربی گوش آکوردی (chord ear trainer) نیز می‌شود.

وب سایت PianoNanny

یکی از بهترین سایت‌های یادگیری آنلاین پیانو PianoNanny است. این سایت یکی از معدود سایت‌هایی است که در آن آموزش دقیق و پیشرفته پیانو کاملاً رایگان است. به‌طوری که با خواندن دروس، احساس می‌کنید که در کنار یک معلم پیانو واقعی که کاملاً بر تخصص خود مسلط است، نشسته‌اید. هر جلسه شامل متون، تصاویر صفحه کلید برای کمک به تجسم آنچه معلم درباره آن در حال صحبت کردن است و مینی برنامه‌هایی مانند “دفترچه یادداشت هنر آموز” برای یادداشت برداری است.

یکی دیگر از مینی برنامه‌های عالی که در خلال برخی از این دروس پیدا می‌کنید “۱۲ note companion” است که با استفاده از آن می‌توانید دروسی را که آموخته‌اید تمرین کنید.

زمانی که هر کلید پیانو را فشار می‌دهید، یک نت به‌طور خودکار نمایش داده می‌شود. این رویکرد باعث می‌شود که محل هر نت را به یاد آورید و در نتیجه باعث حفظ و یادگیری سریع‌تر نسبت به روش ZebraKeys می‌شود. PianoNanny شامل ۱۳درس برای سطح مبتدی، ۱۱درس برای سطح متوسط ​​و ۱۰درس برای سطح پیشرفته است. این وب سایت کامل‌ترین وب سایت آموزشی پیانو است که در این مقاله ذکر شده است.

وب سایت Plern Online Piano Teacher and Composer 

Plern Piano یکی از اعتیاد آور ترین ابزارهای آنلاین سرگرم کننده است که می‌توانید برای یادگیری آموختن پیانو از آن استفاده کنید. ابزار Planner Piano دو نوع استفاده دارد؛ هم آهنگسازان می‌توانند یک آهنگ را از ابتدا در آن بسازند و هم پیانو آموزان می‌توانند فایل موسیقی را از یک فایل MIDI وارد کنند و چگونگی نواختن آن را بیاموزند. Plern Piano کل آهنگ را در حالی که در طول شیت موسیقی حرکت می‌کند، پخش می‌کند. این وب سایت یک نمایش گرافیکی به‌منظور مشخص کردن کلیدی که لازم است فشار داده شود و همچنین طول (مدت زمان فشار دادن) نت را به شما نشان می‌دهد. به قطعه Tetris از لحاظ موسیقایی فکر کنید. ۷ ابزار برای نوشتن نت موسیقی نیاز دارید. آیا موتزارت بعدی شما هستید؟ آیا می‌خواهید آهنگ پرطرفدار جهانی بعدی را برای گروه خود بنویسید؟ اگر چنین است، به برخی از ابزارها برای نوشتن نت‌های موسیقی نیاز دارید.

برای بارگیری و لود کردن آهنگ‌ها لازم است که در این وب سایت ثبت نام کنید، اما ثبت نام رایگان است و نیازی به وارد کردن آدرس ایمیل یا اطلاعات شخصی نیست.

نکته جالب! ۱۰ نکته بسیار مفید نواختن پیانو برای تازه کاران توسط Benjamin Roussey

وب سایت BerkleeShares – Free Piano Lessons 

کالج موسیقی برکلی از سال ۲۰۰۳ شروع به ارائه آموزش موسیقی رایگان کرد. آموزش‌ها شامل گیتار، ترومپت، باس و حتی آموزش DJ و turntable می‌باشند. هنگامی که روی بخش “صفحه کلید” کلیک می‌کنید، یک لیست از ۱۳ درس یا در فرمت ویدئو YouTube یا در فرمت PDF پیدا خواهید کرد. ویدئوها در حدود یک تا دو دقیقه هستند و فایل‌های PDF به‌طور متوسط در حدود ۲ صفحه ئ همراه با کلیپ های موسیقی پیوست شده هستند.

در اکثر موارد، این آموزش‌ها بسیار کوتاه هستند و دارای تبلیغات زیادی برای پرداخت هزینه جهت دسترسی به برنامه‌های آنلاین برکلی می‌باشند. با این حال، این آموزش‌ها شامل راهنمایی‌های عالی و محتوای بسیار مفیدی هستند. این وب سایت یک مکمل خوب است، اما به این آموزش‌های کوتاه و ساده برای آموزش خودتان در مورد نواختن پیانو اکتفا نکنید. اگر علاقه‌مند به استفاده از کلاس‌های آنلاین موسیقی هستید، برکلی گزینه بدی نیست. تئوری موسیقی را به‌صورت رایگان با ۷ دوره آنلاین جالب بیاموزید. اینکه بعد از یادگیری تئوری‌های اساسی موسیقی، شنیدن موسیقی تا چه اندازه جالب می‌شود، بسیار شگفت انگیز است. این دوره‌های آنلاین ساده و رایگان را برای فهم بهتر از موسیقی‌ای که می‌شنوید بگذرانید.

وب سایت Ricci Adams’ MusicTheory 

Music نظریه یکی دیگر از وب سایت بسیار مفید و رایگان است که می‌تواند نواختن پیانو را به شما آموزش دهد. این وب سایت دارای ده‌ها درس، برنامه‌های آموزشی “مربی” و ابزارهای موسیقی است. برنامه‌های مربی در این وب سایت بسیار شبیه به آن‌هایی است که در وب سایت Zebra Keys وجود دارد اما تعداد بیشتری از آن‌ها در این وب سایت ارائه شده است. از همه مهم‌تر، آموزش‌ها بسیار کامل هستند و یک صفحه کلید پاپ آپ کوچک و ابزارهای دیگر موسیقایی نیز برای اینکه بتوانید برخی از تکنیک هایی را که آموخته‌اید، تست کنید در وب سایت وجود دارد.

آموزش‌ها به‌صورت یک نمایش پاورپوینتی هستند و می‌توانید با کلیک کردن بر روی صفحه نمایش به‌منظور یادگیری به‌طور گام به گام حرکت کنید. این درس‌ها توسط افراد متخصص نوشته شده‌اند و پس از گذراندن این آموزش‌ها، مطمئناً با آگاهی کامل نسبت به تئوری موسیقی در نواختن پیانو پیشرفت می‌کنید.

یاد بگیرید که چگونه پیانو بنوازید!

اگر تاکنون درباره یادگیری نواختن پیانو فکر کرده‌اید، اما منابع مالی برای پرداخت هزینه‌های آموزش را ندارید، هیچ دلیلی وجود ندارد که نتوانید با استفاده از آموزش‌های رایگان پیانو، آن را بیاموزید. امروزه اینترنت مجموعه قابل توجهی از منابع آموزشی آنلاین را فراهم می‌کند. مسیر یادگیری درازمدت است و سه موتور جستجوگر آموزشی برای دوره‌های آنلاین وجود دارد. مسیر یادگیری طولانی و پر هزینه است. شاید به همین دلیل است که ما به‌محض شروع پرداخت هزینه‌های منظم از حسابمان از یادگیری منصرف می‌شویم. اما در عصر حاضر، ماهر بودن و … .

یکی از بهترین و کم خرج ترین راه ها برای یادگیری سریع و اصولی پیانو، استفاده از این نرم افزار فوق العاده آموزش پیانو می باشد.

آیا تاکنون یک وب سایت معتبر و مفید برای یادگیری آموختن پیانو به‌صورت آنلاین را پیدا یا استفاده کرده‌اید؟ نظرات خود را در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.


امتیاز : 3 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
تاریخ : 1397/5/18 برچسب ها : ,


.
17:01


کلیه حقوق این سایت ، متعلق به طراحی سایت | سئو | طراحی فروشگاه می باشد و استفاده از مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است .
طراح : بلاگ مهر